esperante

Strona główna

Info

O nas

Wczasy

Co roku Śląski Związek Esperancki organizuje wczsy esperancki w pięknych okolicach gór dolnośląskich. Dotychczas, wczasy te miały miejsce w Międzygórzu i Kudowie-Zdrój.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasze wczasy, podczas których możecie Państwo wypocząć, rozerwać się, zaprzyjaźnić, a także uczyć się języka esperanto.

Dlaczego w Polsce można miło spędzić wczasy?

A oto opinia Erica Walkera - jednego z uczesników wczasów, które miały miejsce w Kudowie-Zdrój w 2000 roku:

Często się dziwię, że tak niewielu obcokrajowców esperantystów przyjeżdża do Polski na wczasy esperanckie. Faktem jednak jest, że Polska generalnie nie jest postrzegana jako kraj "turystyczny".

Centralna część kraju jest równinna, natomiast cała południowa granica wiedzie górami od Niemiec, aż do Ukrainy. Urocze górskie wioski i misteczka obfitują w miejsca, w któych można pokrzepić ciało i duszę. Pomijając widoki, należy dodać, że Polacy są bardzo gościnni. Odwiedzam Polskę już od 30 lat i zawsze gorąco mnie tu witano!

Po politycznych zmianach z 1989 roku, polski ruch esperantystów napotkał pewne trudności związane z utratą dofinansowań oraz z powodu gwałtownie rosnącego zainteresowania nauką języka angielskiego wśród młodzieży. Niemniej, teraz ruch esperancki odzyskuje siły i ponownie wczasy esperanckie stanowią pokusę, zwłaszcza dla esperantystów z zagranicy, dla których dobry kurs wymiany walut oznacza doskonały wypoczynek w miłym towarzystwie i w czarujących miejscach, za bardzo niewygórowaną cenę w porównaniu z krajami zachodnimi.

Kilka miejsc, które odwiedziliśmy w trakcie wczasów

Na wszystkich stronach naszej witryny używamy unikodu (UTF-8).

Jeśli masz kłopot z zobaczeniem polskich lub esperanckich liter, odśwież stronę.

Ostatnia aktualizacja: 2008-01-15